Oferta dla dzieci

Głównym profilem działalności gabinetu jest pedodoncja, dziedzina stomatologii zajmująca się  leczeniem uzębienia dzieci. Mali pacjenci mogą się u mnie czuć bezpiecznie i komfortowo. Zawsze staram się by w stomatologu odnalazły przyjaciela.  W trakcie leczenia mogą posłuchać lub obejrzeć ulubioną bajkę. Staram się, aby wizyta u dentysty przebiegała bezboleśnie stosując innowacyjne znieczulenie (środek anestetyczny podawany jest pod ciśnieniem, co gwarantuje 100% skuteczność, przy małej ilości znieczulenia). Ponadto nasze maluchy mogą wybierać spośród pełnej gamy kolorowych, błyszczących wypełnień. Cieszą się one wśród nich bardzo dużym  zainteresowaniem.

Aby uniknąć próchnicy edukuję moich pacjentów w kierunku prozdrowotnym oraz wykonuję profilaktykę przeciw próchnicową (fluoryzację, lakowanie bruzd).

 

 

Próchnica u dzieci występuje coraz częściej i dotyczy zębów stałych i mlecznych zaraz po ich wyrznięciu. Jest to choroba zakaźna wywołana przez bakterie Streptococcus mutans oraz Lactobacilus. Na jej intensywność wpływają różne czynniki: styl życia, dieta, higiena jamy ustnej oraz uwarunkowania genetyczne. Nie leczona prowadzi do utraty zębów, a w konsekwencji  do zaburzeń ogólno zdrowotnych, zaburzeń wymowy, wady zgryzu i problemów natury psychologicznej. Dlatego tak ważne jest leczenie zębów  i systematyczne wizyty u stomatologa. Czym wcześniej zaczniemy o zęby dbać, tym dłużej je zachowamy.